idsdb

Koronarografia – chirurgia naczyniowa

Zgaga w ciąży

Wiele kobiet ciężarnych skarży się na uporczywe dolegliwości przewodu trawiennego. Jednym z najczęstszych jest zgaga. Pieczenie w przełyku jest dość uciążliwą i nieprzyjemną dolegliwością. Istnieją jednak sposoby na to, by skutecznie przeciwdziałać zgadze. W jaki sposób? Wielu ekspertów zaleca głównie wypoczynek po jedzeniu. Zgaga często jest bowiem konsekwencją nadmiernego wysiłku, który podejmowany jest bezpośrednio po konsumpcji. Warto wspomnieć, że tuż po jedzeniu przewód pokarmowy jest obciążony, dlatego wypoczynek wydaje się najlepszym lekarstwem na zgagę.

www.arlussa.com

Najbardziej wskazany jest odpoczynek w pozycji leżącej. Równie ważny jest sposób spożywania posiłków. Najlepiej aby odbywały się one w regularnych odstępach czasu. Ponadto pojedynczy posiłek nie powinien być zbyt obfity. Warto również unikać podjadania, które może niekorzystnie wpłynąć na przewód pokarmowy. Dobrym rozwiązaniem jest także unikanie wysokokalorycznych produktów spożywczych. Lepiej zastąpić je mniej kalorycznymi odpowiednikami.

Jeśli już pojawi się zgaga, można ją zwalczyć domowymi sposobami. Jest to szczególnie istotne w przypadku kobiet ciężarnych, bowiem wiele leków może szkodzić rozwijającemu się dziecku. Jednym z takich domowych sposobów jest wypicie szklanki mleka, jednakże ta metoda nie zawsze wykazuje się dużą skutecznością. Czasem poprawa jest tylko chwilowa. W przypadku szczególnie uciążliwej zgagi można sięgnąć po niektóre leki. Najlepiej, żeby ich składniki były pochodzenia roślinnego. Warto również skonsultować swój wybór z lekarzem.

laser frakcyjny cena poznan