idsdb

Koronarografia – chirurgia naczyniowa

Obowiązkowe przygotowanie do badań kornarografii, pomagających określić stań naczyń wieńcowych

Stan naszych naczyń wieńcowych to jeden z kluczowych aspektów dla prawidłowego działania naszego organizmu. Aby stwierdzić chorobę wieńcową czy też upewnić się, że nic nam nie grozi, należy sprawdzić ich kondycję za pomocą badania koronarografii. Jak się do nich odpowiednio przygotować? To jedno z wielu badań, do których powinniśmy podejść całkowicie na czczo.

https://www.formeds.com.pl/produkt/346/F-DIOSMIN_500

Dlatego na kilka godzin przed przeprowadzaniem koronarografii powinnismy odstawic zarówno jedzenie, jak i picie. Duże nawodnienie jest z kolei zalecane tuż po wykonaniu badania, kiedy to powinniśmy jak najszybciej wypłukać z organizmu kontrast jodowy. To właśnie z jego względu powinno się odstawić lub wymienić kilka leków.

Na przykład lekarstwa związane z krzepliwością powinny zostać zastąpione już na 5 dni przed badaniem heparyną drobnocząsteczkową. Jeśli wiemy, że badanie zostanie przeprowadzone poprzez nakłucie tętnicy udowej, powinni być przygotowani na spędzenie całego dnia w łóżku. W przypadku tego rodzaju nakłucia pacjent powinien spędzić w pozycji leżącej co najmniej 24 godziny.

.

najlepszy w poznaniu dentysta poznań w poznaniu dentysta sprawdź naszą stronę www w nowym wydaniu