idsdb

Koronarografia – chirurgia naczyniowa

Najpopularniejsze choroby serca

Istnieje wiele chorób związanych z sercem i układem krążenia. Jako, że ten problem może dotknąć właściwie każdego z nas, to warto wiedzieć, jakie są objawy każdej z chorób. Jakie z nich zaliczamy do najpopularniejszych? Często spotykane u pacjentów jest nadciśnienie tętnicze.

To przewlekła choroba układu krążenia. W jej przypadku w tętnicach występuje podwyższone ciśnienie krwi – stwierdza się ją, gdy ciśnienie przez dłuższy okres czasu przekracza 140/90 mm Hg. Z badań statystycznych wynika, że co trzeci Polak cierpi na nadciśnienie.

Częstym problemem związanym z układem krążenia są też duszności. Zazwyczaj pacjent odczuwa wówczas nieuzasadnione problemy z oddychaniem. Dodatkowym objawem tej choroby jest także szybkie męczenie się.

Jeśli czujemy ciągłe przemęczenie bez zbytniego wysilku, to mozliwe, że związane są z dusznością. Choroba wieńcowa jest jedną z najgroźniejszych wśród przywar serca. Łączona jest ze zwężeniem naczyń tętniczych, na co często ma wpływ odkładający się cholesterol.

Choroba wieńcowa często kończyć się może zawałami..