idsdb

Koronarografia – chirurgia naczyniowa

Najlepszy automat do nurkowania

Podobnie jak w przypadku innych elementów wyposażenia nurka, trudno byłoby wskazać jeden automaty do oddychania, który będzie najlepszy dla każdego płetwonurka. Wiele zależy tu od naszych podwodnych aspiracji oraz tego, jak dużym budżetem dysponujemy. Najogólniej można powiedzieć, że warto celować w droższy sprzęt. W tym wypadku najczęściej cena idzie w parze z jakością, a więc kupując tak drogi automat, na jaki tyko nas stać maksymalnie zwiększamy nasze bezpieczeństwo pod wodą.

Poza tym, powinniśmy zwrócić uwagę na przeznaczenie sprzętu. Jak głęboko mamy zamiar schodzić i jakie wody wybieramy? Jeśli mowa o czystym środowisku i niewielkich głębokościach to prosty, tani automat w zupełności wystarczy. W przypadku dużych głębokości konieczny będzie zakup droższego sprzętu. Ten ostatni powinien cechować się przede wszystkim małymi oporami i możliwie najmniejszą awaryjnością.

Pamiętajmy, że większa głębokość to również większe niebezpieczeństwo. Specjaliści doradzają również, by na zimne wody zabierać automaty z zabezpieczeniami przed zamarzaniem. Dobrze, by takie zabezpieczenie było sprzedawane razem z zestawem – można dokupić je osobno, to jednak dodatkowy wybór i inwestycja. Czasem przydatny okaże się również zawór wydechowy drugiego stopnia.

To rozwiązanie należy uwzględnić, gdy mamy zamiar nurkować w jaskiniach lub wrakach statków, gdzie woda może nagle zostać zanieczyszczona osadem, który poderwie się w wyniku ruchów wykonywanych przez nurków.

easy-surf.com korty tenisowe poznań