idsdb

Koronarografia – chirurgia naczyniowa

Lepiej pływasz, lepiej nurkujesz

To prawda, że nie trzeba umieć pływać, by nurkować. W końcu nie istnieje zagrożenia, że pójdziemy na dno, skoro chodzi właśnie o to, by znaleźć się pod powierzchnią a specjalistyczny sprzęt pozwala swobodnie oddychać. Nie zmienia to jednak faktu, że dobrze jest umieć pływać. Im lepiej potrafisz pływać, tym więcej przyjemności będziesz czerpać z nurkowania. Taka uwaga dotyczy przede wszystkim osób, które chcą regularnie zwiedzać podwodny świat.

Jeśli podczas pobytu w Egipcie czy innym popularnym kraju turystycznym zdecydujemy się na pojedyncze zejście pod wodę, brak umiejętności pływania nie będzie w żaden sposób przeszkadzał. Zwłaszcza, że obszary dostępne dla zupełnych amatorów to miejsca pozbawione zagrożeń. Najwyżej będziemy się czuć we wodzie nieco mniej pewnie, niż osoby potrafią poruszać się na powierzchni bez żadnego sprzętu. Pewność nabiera znacznie większego znaczenia, gdy mowa o bardziej profesjonalnym nurkowaniu. Gdy nagle wpadniemy w mocniejszy nurt albo sprzęt zacznie szwankować, bez umiejętności pływania łatwo stracimy poczucie bezpieczeństwa.

O ile nie wpadniemy w panikę, to na pewno przeżyjemy wiele stresu – a przecież nie o to w realizowaniu pasji chodzi. Dobrym pomysłem są więc regularne wizyty na basenie. Ćwicząc pływanie wzmacniamy organizm i wyrabiamy mięśnie odpowiedzialne za sprawne poruszanie się w wodzie. Basen jest też idealnym środowiskiem do nauki właściwego poruszania nogami odzianymi w płetwy. Jeśli nauczymy się odpowiednik nawyków, nurkowanie będzie łatwiejsze i przyjemniejsze.

https://patatajek.pl/kategorie/12-dla-konia nauka tenisa poznań