idsdb

Koronarografia – chirurgia naczyniowa

Którą metodę wybrać?

Możemy powiedzieć, że mamy szczęście, gdy porównamy dzisiejsze możliwości zabezpieczania się przed niechcianą ciążą z metodami, które były dostępne dla naszych przodków. Aktualnie na rynku istnieje cała masa produktów i technik, które w taki, czy inny sposób pozwalają na świadome kontrolowania płodności. W związku z tym jednak pojawia się pewien kłopot decyzyjny – którą metodę wybrać? Odpowiedź na tak postawione pytanie jest uzależniona od naszych priorytetów. Najpierw musisz więc zastanowić się, czego właściwie oczekujesz.

Jeśli razem z partnerem czy partnerką chcecie postawić przede wszystkim na przyjemność doznać seksualnych, a ryzyko, że dojdzie do zapłodnienia ma mniejsze znaczenie, najlepiej postawić na jedną z metod nie mechanicznych. Mowa np. o popularnych pigułkach albo plastrach antykoncepcyjnych. Żadnych fizycznych barier nie wymaga też naturalna metoda planowania rodziny, polegająca na dokładnym diagnozowaniu dni płodnych.

Z kolei, jeśli chcecie uniknąć wszelkiej chemicznej ingerencji w gospodarkę hormonalną kobiety, powinniście wybrać tradycyjne „gumki”. Tutaj wymienić można też naturalne metody planowania, które nie wymagają użycia żadnych środków chemicznych. Oczywiście obie techniki można z powodzeniem łączyć. Dla niektórych par priorytetem jest również wygoda użytkowania danego środka antykoncepcyjnego.

Jeśli nie chcesz ciągle pamiętać o pigułkach, może przestawić się na plastry, które wystarczy przykleić raz na tydzień. Jeśli i to zbyt wiele, przemyśl zabieg iniekcji, który wystarcza na kilka tygodni.