idsdb

Koronarografia – chirurgia naczyniowa

Jak wyglądają pierwsze dni ciąży?

Pierwsze dni ciąży zasadniczo nie różnią się od okresu sprzed zapłodnienia. Dla kobiety oznacza to w praktyce niemożność rozpoznania ciąży. Zazwyczaj pierwszym sygnałem alarmowym jest brak miesiączki. Wówczas większość kobiet zaczyna podejrzewać ciążę.

Jednakże na tej podstawie nie można jednoznacznie określić ciąży. Konieczna staje się wizyta u ginekologa. W pierwszym trymestrze ciąży pojawiają się najbardziej charakterystyczne objawy ciąży. W organizmie przyszłej mamy dochodzi do różnych zmian hormonalnych, co objawia się na wiele sposobów.

Jednym z nich jest np. nadmierne zmęczenie, bolesność piersi bądź bardzo częste oddawanie moczu. Są to typowe dolegliwości, które jednak wiele kobiet określa mianem uciążliwych. Typowym objawem ciąży są również zmiany w zachowaniu.

Kobiety ciężarne mogą mieć bardzo zmienne zachowania. Przykładem może być naprzemienny płacz oraz śmiech. W niektórych przypadkach mogą pojawić się zasłabnięcia i omdlenia. Ważne, żeby przyszła mama miała świadomość wszystkich tych objawów, gdyż dzięki temu może skutecznie unikać zachowań, które spotęgują nieprzyjemne dolegliwości.

Dla wielu kobiet początkowe objawy ciąży są nieprzyjemne, jednak warto pamiętać, że ich intensywność jest bardzo zróżnicowana. Część kobiet dobrze czuje się w okresie ciąży i nie narzeka na przykre dolegliwości. U innych z kolei symptomy są dość intensywne. W kolejnych miesiącach mogą dodatkowo pojawić się poranne mdłości i nudności.

www.sinah.com.pl

Ważne, żeby przez cały okres ciąży pamiętać o zdrowym odżywianiu.

www.klub-kontiki.pl