idsdb

Koronarografia – chirurgia naczyniowa

Jak się zabrać za ochronę bazy?

Baza danych powinna być dobrze chroniona od samego początku. Od poziomu bezpieczeństwa zależy zarówno efektywność przedsiębiorstwa, jak i zaufanie klientów. Jak jednak w ogóle podejść do kwestii ochrony, by nasze działania były skuteczne? Pierwszym krokiem, który musimy wykonać chcąc wprowadzić zabezpieczenia w bazie danych jest inwentaryzacja danych. Musimy dokładnie zbadać treści zawarte w bazie, by móc określić z jakiego typu danymi i w jakich proporcjach mamy do czynienia. Przy okazji możemy również zająć się deduplikacją danych czy aktualizacją niektórych informacji. Usunięcie zbędnych rekordów i poprawienie błędnych sprawi, że baza będzie bardziej wiarygodnym źródłem informacji. Kiedy mamy już dobre rozeznanie w informacjach zawartych w bazie, powinniśmy wskazać te punkty, który wymagają szczególnej ochrony.

W zależności od rodzaju firmy, mogą to być odmienne informacje. Dobre przykłady to dane osobowe, informacje na temat finansów, hasła czy historie zakupów. Żaden klient nie chciałby, aby podobne zapisy na jego tematy trafiły do osób trzecich. Poza tym, należy też zwrócić uwagę na dane ważne bezpośrednio dla działania firmy. Bazy klientów, dostawców czy może lista planowanych zadań – lepiej, żeby konkurencja nie wiedziała wiele na ten temat. Gdy wiemy, już jakie dane objąć szczególną ochroną, trzeba też zastanowić się, jakie są potencjalne zagrożenia. Czy prawdopodobny jest atak hakerów, a może jednego z użytkowników sieci lokalnej? Pewne ryzyko z pewnością wiążę się też z awaryjnością serwera.

narzady-zmyslow.chorobyswiata.com.pl

Następnie określamy poziom ryzyka dla każdego z czynników i tak konfigurujemy bazę, by przeciwdziałać czynnikom największego ryzyka.

https://www.internetowesklepy.org/