idsdb

Koronarografia – chirurgia naczyniowa

Jak przebiega koronarografia?

Koronarografia to bardzo często zalecane przez lekarzy badanie, w przypadku podejrzeń problemów z naczyniami wieńcowymi. Polega na ocenie przepływu krwi przez ludzkie tętnice wieńcowe. Jeśli obieg nie odbywa się prawidłowo, to może dojść nawet do zawału serca.

W jaki sposób przebiega to kluczowe dla oceny pracy aorty badanie? Badanie jest inwazyjne, ale jedyny ból jaki dotyka pacjenta, to nakłucie. Lekarz specjalista musi wprowadzić do organizmu cewnik z kontrastem, a może zrobić to przez trzy miejsca – tętnice udową, promieniową lub ramienną. Cewnik pozwala wyświetlić poprzez aparat rentgenowski stan tętnic.

Aby uśmierzyć bol, stosuje się znieczulenie miejscowe, które niweluje skutki nakłucia. Kontrasty wprowadzane to organizmu dzielą się na jonowe i niejonowe, które nazywane są także środkiem cieniującym wprowadzanym do organizmu. Kontrast może działać uczulająco, ale zważywszy na jego przeróżne rodzaje i stopień zaawansowania dzisiejszej medycyny, zdarza się to bardzo rzadko, a koronarografia przebiega bez żadnych powikłań.

wózki elektryczne

.

zęby aparaty usg używane