idsdb

Koronarografia – chirurgia naczyniowa

Dobrze dobrana maska

Maska to jeden z tych elementów, które każdy płetwonurek musi posiadać na własnym wyposażeniu. Jest to również jedna z najważniejszych części sprzętu do nurkowania. Dlatego warto poświęcić jej nieco uwagi przed dokonaniem zakupu. Jak dobrać najlepszą maskę dla siebie? Maska powinna przede wszystkim odpowiednio przylegać do twarzy.

Przed zakupem warto ją przymierzyć – bez zakładania paska. Dobrym testem dla maski jest to czy przyssie się ona do twarzy gdy wciągniemy powietrze nosem. Jeśli tak, to dobrze. Gdy już wciągniesz powietrze, pochyl głowę i sprawdź czy maska nie spadnie póki wstrzymujesz oddech.

Jednocześnie nos nie powinien zbyt dokładnie przylegać do kołnierza. Na szczęście maski dostępne są w różnych kształtach i rozmiarach, więc zarówno posiadacze małych, jak i dużych nosów znajdą coś dla siebie. Ważne również, by dało się swobodnie złapać nos palcami. Następnie warto zapiąć pasek maski – dość ciasno.

Na tyle, by maska była dociśnięta do skóry. Potem sprawdzamy szczelność naszego przyszłego zakupu. Pod wodą nawet najmniejsze nieszczelności mogą stać się poważnym zagrożeniem. Jest to więc bardzo ważny element testów.

O ile mamy taką możliwość, maskę najlepiej sprawdzać na basenie. W ten sposób będziemy mieć pewność, że nasze testy są wiarygodne a zakupiony sprzęt sprawdzi się podczas prawdziwego nurkowania. Zanurzając się na basenie łatwo zauważymy wszelkie nieszczelności maski i dowiemy się, czy nurkowanie z takim sprzętem jest wystarczająco wygodne.

nauka tenisa poznań https://patatajek.pl/kategorie/25-nauszniki