idsdb

Koronarografia – chirurgia naczyniowa

Definicje kardiologii i badania echokardiografii

Kardiologia i echokardiografia to dwa słowa kluczowe dla badań związanych z naszym sercem. Z kolei serce to obok mózgu najważniejszy organ naszego ciała, dlatego jego prawidłowe działanie jest kluczowe dla ludzkiego życia. Co oznacza kardiologia, a co echokardiografia? Kardiologia to jedna z dziedzin medycyny.

Jej głównym zadaniem jest badanie pracy serca, a lekarze kardiologowie starają się reagować na wszelkie jego choroby, podobnie jak na problemy z układem krążenia. Pacjent, który boi się o stan swojego serca, powinien zapisać się na wizytę do kardiologa. Szczególnie że Polska, w porównaniu do innych europejskich państw, ma stosunkowo wysoki wskaźnik chorób związanych z układem krążenia.

Z kolei echokardiografia to najzwyczajniej w świecie USG serca, dlatego też często określana jest mianem badania UKG. Dzięki temu badaniu, lekarz może ocenić stan i pracę naszego narządu. Stosuje się je zazwyczaj w przypadku poważnych problemów zdrowotnych, takich jak choroby osierdzia, wady serca czy wszelkich problemów związanych z aortą.

.

laserowe zamykanie naczynek cena poznań