idsdb

Koronarografia – chirurgia naczyniowa

Choroba wieńcowa – czym jest? Jakie ma objawy? Jakie zastosować badania w celu wykrycia?

Choroby serca uznawane są za choroby cywilizacyjne, a tą, która uważana jest za jedną z groźniejszych, a także najczęściej występujących, jest choroba wieńcowa. Co warto o niej wiedzieć? Choroba ta związana jest ze zwężeniem naczyń wieńcowych, a najczęściej przyczyną tego jest odkładanie się w nich złego cholesterolu. W wyniku zwężenia tętnica nie są w stanie dostarczać do serca odpowiedniej dawki tlenu.

Ta sytuacja objawia się najczęściej bólem i dokuczliwymi dusznościami. Najczęściej ból ten odczuwany jest w sytuacjach stresowych i przy wzmożonym wysiłku, kiedy to serce domaga się większej dawki tlenu. Aby sprawdzić, czy dotknęła nas choroba wieńcowa, warto poprosić lekarze o przeprowadzenie koronarografii.

www.stronymarcina.pl

To dość inwazyjne leczenie da nam sto procent pewności, co do stanu i pracy naszego serca, a jednocześnie potwierdzi lub zaprzeczy podejrzeniom kardiologa o chorobę wieńcową. Warto to zrobić, szczególnie, że w skrajnych przypadkach choroba wieńcowa może prowadzić do zawałów naszego najważniejszego obok mózgu organu..

zabieg z osoczem bogatopłytkowym www.zasilsie.pl