idsdb

Koronarografia – chirurgia naczyniowa

Chmura bezpieczniejsza niż komputer

Chociaż może się to wydać paradoksem, wysyłanie plików na serwery, którymi administruje zewnętrzna firma jest często rozwiązaniem bezpieczniejszym, niż chowanie danych na dysku własnego komputera. Intuicyjnie wolimy trzymać ważne rzeczy przy sobie, jednak informatyczne rzeczywistość działa według nieco innych reguł. Jakie zagrożenia mogą czyhać na komputer ustawiony w domu lub biurze? Zacznijmy od ryzyka utraty danych w wyniku awarii sprzętu.

Przepięcie w sieci elektrycznej lub nagły brak prądu mogą sprawić, że dysk komputera zostanie uszkodzony. Jeśli na czas nie zrobiliśmy kopii zapasowej, dane mogą „wyparować” na zawsze. Zwłaszcza małe firmy nie mogą sobie pozwolić na inwestowanie we własne agregaty czy oddzielne szyny zasilania.

Słabsza jest również ochrona antywirusowa i poziom fizycznego zabezpieczenia budynku. Te wszystkie braki zostaną nadrobione wtedy, gdy dane wyślemy na wynajęty serwer. Wszystkie wymienione rodzaje zabezpieczeń są tam na zdecydowanie wyższym poziomie, a co za tym idzie – nasze pliki będą właściwie chronione.