idsdb

Koronarografia – chirurgia naczyniowa

Chirurg naczyniowy ma ważne zadanie do odegrania

Jeżeli myślimy o chirurgu naczyniowym, to powinniśmy sobie zdawać sprawę z tego, że on nie tylko przeprowadza operacje, jeśli okazuje się, że nasz układ krążenia nie działa tak jak powinien. On przede wszystkim, próbuje nas na początku leczyć i zapobiegać większym problemom. To też oznacza, że co jakiś czas powinniśmy się zapisać do niego na wizytę, tak aby mógł określić stan naszych żył i powiedzieć, w jaki sposób możemy sobie pomóc.

Czym się zajmuje?

Miażdżyca, stopa cukrzycowa czy zator w tętnicach, to tylko jedne z wielu schorzeń, którymi będzie zajmował się chirurg naczyniowy. To on będzie sprawdzał stan naszych żył, będzie oceniał gdzie jest największy problem, jak również będzie sprawdzał, w jaki sposób może nam pomóc.

Jeśli nie będzie takiej konieczności, to może się okazać, że najpierw będzie próbował nas leczyć w inny sposób, poprzez leki, zmianę diety, zmianę stylu życia. Jeśli jednak nie będzie innej możliwości i konieczna okaże się operacja, to wówczas on ją będzie przeprowadzał i będzie nadzorował wszystkie działania, więc naprawdę nie będziemy mieli czego się obawiać.

Protezy też może wstawiać

Może się okazać, że stan jakiegoś odcinka naszych żył, będzie tak tragiczny, że nie da się go uratować. Wówczas jedynym rozwiązaniem, które pozwoli nam dalej, spokojnie żyć, może się okazać konieczność wstawienia protezy naczyniowej. Jeśli faktycznie powinniśmy ją mieć, to możemy być pewni, że tym także zajmie się nasz chirurg naczyniowy.

Wszystko dobrze opracuje, wyliczy, przygotuje, a następnie zamontuje taką protezę w odpowiednim miejscu i będziemy mogli normalnie funkcjonować. Oczywiście przez cały czas chirurg naczyniowy będzie nas obserwował, będzie sprawdzał jak to wszystko się spisuje, jednak dzięki niemu, może się okazać, że będziemy mogli naprawdę dobrze funkcjonować. Co więcej, chirurgia naczyniowa cały czas się rozwija, ciągle pojawiają się jakieś nowe rozwiązania, a to oznacza, że staje się ona niejednokrotnie coraz mniej uciążliwa dla pacjentów. Operacje stają się prostsze, bezpieczniejsze, a to oznacza, że chirurg naczyniowy może nam pomagać znacznie częściej i to co jeszcze niedawno wydawało się niemożliwe do wyleczenia, teraz nie stwarza żadnych problemów. Warto zobaczyć jakie są tutaj możliwości, jakie rozwiązania są proponowane.

Im większa będzie nasza wiedza, tym śmielej będziemy się zapisywać do chirurga naczyniowego i tym większa będzie szansa, że wszelkie problemy z układem krążenia, będziemy wyłapywać na czas. Tak, abyśmy mieli możliwość im w odpowiedni sposób przeciwdziałać.

http://www.i-kar.pl/oferta/badania/echo-serca/