idsdb

Koronarografia – chirurgia naczyniowa

Badanie koronarografii i postępowanie przy złych wynikach zabiegu

Koronarografia zaliczania jest do grona badań specjalistycznych, które lekarze zalecają w ściśle określonych przypadkach. Pozwala ona ocenić krążenie krwi w tętnicach wieńcowych, a jednocześnie jest najlepszym możliwym sposobem na stwierdzenie choroby wieńcowej. To bardzo ważne, aby wykryć ją jak najwcześniej – niewydolność tętnic może prowadzić do bardzo poważnych problemów zdrowotnych, z zawałem serca na czele.

. Zabieg polega na wprowadzeniu cewnika z kontrastem jonowym lub niejonowym do jednej z tętnicy, co pozwala na ocenę ich stanu. Droższym, ale jednocześnie znacznie mniej niebezpiecznym dla naszego organizmu, jest kontrast niejonowy, który znacząco niweluje szanse na jakiegokolwiek rodzaju powikłania po wykonaniu badania.

http://medactive.com.pl/terapia/

Co robi się, gdy w trakcie badania lekarz stwierdzi zwężenia lubi nieprawidłowe działanie tętnic wieńcowych? Najczęściej stosuje się wówczas metalową sprężynkę nazywaną stentem, której celem jest rozszerzenie danej tętnicy i ułatwienie przepływu krwi. Dodatkowo lekarz przepisuje wówczas specjalny lek, który ma zapobiegać zarośnięciu tętnicy wieńcowej..

szczepienia dziecięcy dentysta w poznaniu stomatolog dziecięcy poznań dentysta dla dzieci